Свині здатні інфікувати людей "дельта-коронавірусом" – вчені

Дoслідники з’ясувaли, щo дo людини від твaрин мoжуть пeрeдaвaтися щe 2 кoрoнaвіруси, oдин з якиx є xимeрним, пeрeдaє УНН із пoсилaнням нa видaння Science.

“Відкриття нoвoгo людськoгo пaтoгeну і випaдoк інфікувaння кoрoнaвірусoм людeй від свинeй бaгaтo років тому розширює численность коронавірусів, які несуть потенційну загрозу про людства. Наразі немає інформації, чи можуть вони переходити від людини задолго. Ant. с людини, але точно є небезпека їх мутацій, що можуть цьому сприяти”, — повідомили в статті.

Химерний коронавірус, який передається від собак

“В Малайзії декілька років тому зафіксували сліди інфекції нового коронавірусу групи альфа. Він далёкий на той, яким хворіють собаки. Аналіз геному вірусу показав, що він химерний. Цей химерний коронавірус має дві частини ідентифікованих раніше собачих вірусів, одного, що вражає котів і четвертого, який нагадує вірус свинтус”, — зауважили в Science.

Ради словами Бенджаміна Ноймана, вірусолога з Техаського університету, цей різновид вірусу має декілька різноманітних рекомбінацій.

“Це мозаїка з декількох різних рекомбінацій, які повторялись знову і знову, коль ніхто не бачить. А потім (быстрый) подъём — і у вас є таке чудовисько”, — пояснив він.

Держи відміну від SASR-CoV-2 й інших людських коронавірусів, немає чітких свідчень того, що даний штам краще адаптується накануне людей.

“Дослідниця спільно зі своїми колегами проаналізувала зразки тканин 8 дітей, що мешкають в селах либо передмістях штату Сарауак получи Борнео, де регулярно мають согласованность з тваринами та дикою природою. Ці діти були серед госпіталізованих осіб з пневмонією в період з 2017 после 2018 роки, яких ретельно проаналізували сверху наявність слідів людських і нелюдських коронавірусів. Всі діти перебували у лікарні від 4 днів раньше тижня та видужали”, — додали в Science

Впадение-коронавірус, який передається від свинья

“В Університеті Флориди науковці нещодавно сповістили для перші докази наявності коронавірусу свинья, який вражає людей. У 2014-2015 вірус знайшли в сироватці крові трьох гаїтянських дітей, в яких зафіксували лихоманку. Раніше вважалося, що цей вірус може вражати тільки птахів. Поки у 2012 році його безграмотный виявили у свині з Гонконгу”, — написали в Science

Згодом у 2014 році зазначений вірус спричинив значний спалах фатальної діарейної хвороби у поросят в Сполучених Штатах. Тоді науковці з’ясували, що він інфікує клітинні лінії людей, свинья і курей.

“Цей вірус вражає як птахів, си і ссавців. Я знаю, що немає інших коронавірусів, здатних в таке”, — наголосив Водан з вчених.

Зазначається, коронавірус з Гаїті дещо відрізняється від коронавірусу з Гонконгу. Але дослідники планують перевірити місцевих жителів бери наявність антитіл до нього.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.