З'ясовано "вік" кисню в атмосфері Землі — дослідження

Дoслідники з СШA, Вeликoї Бритaнії і Дaнії прoaнaлізувaли склaд мoрськиx oсaдoвиx пoрід з Півдeннoї Африки, які відносяться впредь до періоду палеопротерозой — від 2,5 млрд задолго. Ant. с 1,6 мільярда років тому.

Результати нового дослідження міжнародної групи вчених говорять, що кисень з'явився в атмосфері Землі 2,22 мільярда років тому, тобто нате 200 мільйонів років пізніше, ніж передбачалося раніше. Ради це повідомляє журнал Nature.

Следовать ізотопними сигнатурами сірки, заліза і вуглецю вчені відновили детальну картину зміни окислювально-відновного середовища в океані під полоса палеопротерозою.

Первісне збагачення киснем, раньше значень близько десяти-п'яти від того, який фіксується в атмосфері с ходу, пройшло близько двох з половиною мільярдів років. Але оптом цей час кисневий рівень падав і підвищувався, а 2,22 мільярда років тому став постійною частиною атмосфери Землі.

Цим експерти пояснюють різкі кліматичні зміни, зокрема чотири глобальних заледеніння.

"Співвідношення атмосферних газів: кисню, метану і вуглекислого газу провокувало різкі похолодання. Можливо, основними джерелами парникових газів були вулкани, адже періоди потепління пов'язані з активними фазами вулканізму. Быть затиханні вулканів знову наставало заледеніння", — ідеться в дослідженні.

Друге підвищення вмісту кисню в атмосфері Землі сталося під дни переходу протерозою в кембрійський період і створило умови исполнение) розвитку складних форм живих організмів.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.